Άρχισαν οι εγγραφές στη μουσική σχολή του Δήμου Βόλβης

Τμήματα μουσικής προπαιδείας σε μουσικά όργανα, θεωρητικά και ανώτερα θεωρητικά, φιλαρμονικές ορχήστρες και χορωδίες παιδικές - ενηλίκων

Συνεχίζοντας τη μεγάλη παράδοση στη μουσική παιδεία, ο Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Περιβάλλοντος (ΟΠΑΠ) του δήμου Βόλβης, μέσω της Μουσικής Σχολής του, προσφέρει και φέτος πολλές επιλογές σε όλους τους δημότες και σε ιδιαίτερα προσιτές τιμές.

Η Μουσική Σχολή ΟΠΑΠ του δήμου Βόλβης αναγνωρισμένη από το κράτος, διαθέτει τον κατάλληλο εξοπλισμό μουσικών οργάνων και με τους έμπειρους εκπαιδευτές και μαέστρους της, προσφέρει υψηλό επίπεδο σπουδών και παρέχει πιστοποιημένα πτυχία και διπλώματα μουσικής εκπαίδευσης.

Τη φετινή χρονιά, στις Μουσικές Σχολές Ασπροβάλτας και Σταυρού, θα λειτουργήσουν τμήματα μουσικής προπαιδείας πιάνου, αρμονίου, κιθάρας (κλασική - ακουστική), μπουζουκιού και πνευστών (φλάουτο, σαξόφωνο, κλαρινέτο, φλογέρα), κρουστών (ντραμς), καθώς και θεωρητικών και ανώτερων θεωρητικών, υπό την εποπτεία έμπειρων καθηγητών.

Επίσης, εκτός από τις Μουσικές Σχολές, θα λειτουργήσουν οι Φιλαρμονικές Ορχήστρες Δήμου Βόλβης, καθώς και οι Χορωδίες Παιδικές και Ενηλίκων, οι οποίες - υπό την καθοδήγηση καταξιωμένων μαέστρων - έχουν αξιόλογη πορεία, με παρουσίες σε μεγάλες συναυλίες δημοφιλών καλλιτεχνών, εντός κι εκτός Ελλάδας.

Αξίζει να σημειωθεί μάλιστα, ότι είναι δωρεάν η συμμετοχή στις φιλαρμονικές ορχήστρες και στις χορωδίες του δήμου Βόλβης.

Οι εγγραφές άρχισαν και πληροφορίες δίδονται στα τηλέφωνα του ΟΠΑΠ: 23970 21733, 23970 21727

© 2019 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT